Selle veebilehe kõikide omaduste kasutamiseks on vaja kasutada küpsiseid. Aktiveerige küpsised ja värskendage oma veebilehitsejat. Pärast värskendamist kuvatakse ekraanile küpsiste haldamise dialoog.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid lehe funktsionaalsuse ja mugavuse tagamiseks ning statistika kogumiseks. Soovi korral saate seadeid igal ajal muuta. Selleks klõpsake suvandil „Muuda seadeid“. Kui nõustuste küpsiste kasutamisega, siis klõpsake „Jah, nõustun“. Meie privaatuspoliitika

CES® 2017: Bosch näitab Las Vegases neid nutikaid lahendusi

 
 
 

Kontaktisikud


Mrs.
Marina Blomniece
Communication
Mukusalas str. 101
LV-1004 Riga
Latvia
Telefon
+371 67802080

 

16.01.2017 | | Ettevõtte uudised

  • Boschi boks CESil: Central Hall, nr 14128
  • Nutikas kodu – koduse elu lihtsamaks ja turvalisemaks muutmine
  • Nutikas linn – elukvaliteedi parandamine linnades
  • Ühendatud mobiilsus – uus kontseptsioonauto kui isiklik assistent
  • Tööstus 4.0 – inimeste, masinate ja esemete ühendamine reaalajas
  • Anduritehnoloogia – väikesed andurid muudavad ühenduvuse võimalikuks
  • CESi innovatsiooniauhinnad – neli auhinda kolme Boschi lahenduse eest
  • Uus IoT-platvorm – lood, videod ja animatsioonid Boschi ühendatud maailmast veebisaidil iot.bosch.com

Las Vegas – 5. kuni 8. jaanuarini 2017 näitab Bosch Las Vegases messil CES® 2017, kuidas ühenduvus muudab asjad partneriteks, kaaslasteks ja abilisteks. Üleilmne tehnoloogia tarnija ja teenusepakkuja esitleb messil innovatiivseid lahendusi järgmistest valdkondadest: nutikas kodu, nutikas linn, ühendatud mobiilsus, tööstus 4.0 ja anduritehnoloogia. Need tehnoloogiad muudavad igapäevase elu lihtsamaks, mugavamaks ja turvalisemaks. Boschi leiate Central Hallist boksist nr 14128.

Nutikas kodu – koduse elu lihtsamaks ja turvalisemaks muutmine

Laiendatud Bosch Smart Home System. Nutika kodu süsteem võimaldab juhtida kodus paiknevaid ühendatud seadmeid ühe rakenduse kaudu. Bosch näitab CESil, kuidas on süsteemi täiustatud selliste tehnoloogiatega nagu suitsu- ja liikumisandurid, mis võivad täita ka stsenaariumihalduriga seotud lisafunktsioone. Viimane muudab ühendatud kodu veel intuitiivsemaks. See muudab ka kasutajate igapäevase elu lihtsamaks. Näiteks ei pea kasutajad enam kodust lahkudes kontrollima, kas küte, elektroonilised seadmed ja valgustid on välja lülitatud. Rakenduse Bosch Smart Home App stsenaariumihaldur võtab need igapäevased rutiinsed ülesanded enda kanda ning seda on lihtne sõrmega toksates aktiveerida.

Turvalisem kodu. Lisaks sellele esitleb Bosch kolme uut lahendust turvalisuse suurendamiseks. 360° siseruumikaameraga ja välikaameraga Eyes saavad kasutajad igalt poolt maailmast alati jälgida, mis toimub nende kodus. Tänu kohalikule krüpteeritud salvestamisele ja sõnumsidele ei jää kasutajatele enam teadmata ükski oluline sündmus, kui nad seda muidugi just ise ei soovi. 360° siseruumikaamera läätse saab sõrmega toksates lihtsalt kaamera korpusesse viia, et tagada privaatsus. Välikaamera on midagi enamat kui lihtsalt kaamera – intelligentne seade sisaldab ka välisvalgustit, liikumisandureid ja fonolukku. Õhu kvaliteedi anduriga esmaklassiline suitsudetektor Bosch Twinguard suurendab turvalisust kodus. Tänu selle professionaalsele kahe kiire tehnoloogiale tuvastab andur ohtlikke olukordi kindlamini ning väldib valehäirete teket.

Isiklik abiline kööki. My kitchen elf ehk minu köögihaldjas (lühidalt Mykie) on isikliku abilise kontsept, mis toimib nutika kaaslasena köögis. Seda juhitakse kasutaja häälega. Mykie kuulab, vastab küsimustele ja aitab igapäevaste toimetuste juures. Ta teab näiteks täpselt, kui kaua peab kook veel ahjus küpsema, mis on külmkapis või kas pärastlõunal hakkab päike paistma. Ühendatud Mykie abil saavad kasutajad juhtida tervet rida Home Connect-majapidamisseadmeid.

Ühendatud elektritööriistad. Bosch pakub professionaalsetele töömeestele kõike alates toodetest kuni täielike inventari haldamise süsteemideni, mida saab kasutada tööprotsesside optimeerimiseks ja tööviljakuse suurendamiseks. Lisaks saavad ühendatud Boschi elektritööriistade omanikud neid rakenduse kaudu isikustada – nad saavad oma seadmeid konfigureerida nii, et need vastaksid individuaalsetele vajadustele, ning salvestada seadistused hilisemaks kasutamiseks. Kasutajad võivad saada ka teavet oma tööriistade seisundi kohta, samuti nõuandeid tõrgete kõrvaldamiseks, näiteks siis, kui seade lülitub ülekuumenemise tõttu välja. Lisaks sellele näitab rakendus kasutajale, kui kaua on seadet kasutatud. Mõnel juhul saab rakendust kasutada ka kaugjuhtimiseks ning see säästab töömeeste aega.

Nutikas linn – parem elukvaliteet, suurem energiatõhusus ja turvalisus

Lahendused intelligentse linna jaoks. Bosch näitab CESil lahendusi mobiilsuse, energeetika, ehitustehnoloogia, turvalisuse ja digitaalse linnajuhtimise valdkonnast. Mis puudutab mobiilsust, siis näidatavad tehnoloogiad hõlmavad keskkonna jälgimise süsteeme ja ühendatud parkimistehnoloogiaid, samuti sõidukipargi haldamise, e-mobiilsuse ja ühendvedude lahendusi. Energeetika valdkonnast tutvustatakse virtuaalseid elektrijaamu, energiatõhusaid kütte-, vee soojendamise ja jahutussüsteeme ning energia salvestamise tehnoloogiat. Turvasüsteemide hulgas on tuleohutustehnoloogiad, juurdepääsu kontrolli süsteemid ja videovalvelahendused. Elumajade jaoks pakub Bosch Smart Home Technology’t ja ühendatud majapidamisseadmeid.

Nutitehnoloogia San Francisco uute asumite jaoks. Bosch näitab CESil, kuidas endisi mereväe laevatehase ja Candlestick Parki staadioni asukohti arendatakse uuteks innovatiivseteks mereäärseteks asumiteks San Francisco Shipyard ja Candlestick. San Francisco Shipyardi ühenduvuse loomiseks töötavad koos FivePointi ja Boschi tehnoloogiad, mis näitavad, milline on elu „nutikas linnas“, kui kasutada lahendusi nutikamate kodude, kogukondade ja ulatusliku mobiilsuse jaoks.

Vivatar. Uus rakendus Vivatar on digitaalne kaitseingel liikvel olevatele inimestele – näiteks kui nad on hilja õhtul teel koju või kui nad teevad sporti raskel maastikul. GPSi ja jututoa funktsiooni abil saavad kasutajad olla ühenduses sõprade ja perega, kui nad tunnevad end väljas olles ebaturvaliselt. Hädaohu korral saavad nad sõrmega toksates funktsiooni Bosch Emergency Service abil kiiresti abi kutsuda.

Kogukonnapõhine parkimine. Eriti linnade elamupiirkondades on tänavaäärsed parkimiskohad väga nõutud. Kogukonnapõhise parkimisega võtab Bosch parkimiskoha otsimise enda peale, muutes nii autojuhtide elu lihtsamaks. Kui auto sõidab mööda tänavat, tuvastavad ultraheliandurid tühje parkimiskohti ja mõõdavad pargitud autode vahelist ruumi. Kogutud andmed edastatakse digitaalsele linnakaardile. Suure jõudlusega Boschi algoritmid hindavad andmete usaldusväärsust ja ennustavad olukorda parkimiskohtadega. Reaalajas uuendatav kaart on läheduses paiknevatele autodele kättesaadav ja nii saavad autojuhid sõita otse vabade parkimiskohtade juurde. USAs on pilootprojektid kavandatud 2017. aastasse. Koostöös Mercedes-Benzi ja teiste originaalseadmete tootjatega testib Bosch praegu kogukonnapõhise parkimise kontsepti Saksamaa ja teistes Euroopa linnades.

Ühendatud mobiilsus – auto kui isiklik assistent

Kuidas näeb autosõit välja tulevikus? Bosch esitleb messil CES 2017 oma visiooni uue kontseptsioonautoga. Ühenduvus muudab auto kolmandaks eluruumiks lisake kodule ja töökohale. Tänu auto ja juhi vahelisele isikustatud suhtlusele, järjest suurenevale jõudlusele ning ulatuslikele teenustele on seda ka tulevikus turvaline kasutada. Lisaks annab automaatne juhtimine autojuhtidele peagi rohkem aega muule pühendumiseks. Nii saavad autojuhid ja sõitjad tulevikus kasutada autos veedetud aega e-kirjade kirjutamiseks või lahutada oma meelt voogedastusega muusika või videotega. Bosch esitleb uues kontseptsioonautos tervet rida uuendusi, mille hulgas on järgmised.

Näotuvastus ja intelligentne isikustamine. Juhi jälgimise kaamera tuvastab kiiresti näo ja võimaldab isikustamist alates sellest hetkest, kui juht autosse istub. Nii näiteks valib auto vastavalt autojuhi isiklikele eelistustele ise rooli kõrguse, peeglite asendi, salongi temperatuuri ja raadiojaama. Sõidu ajal aitab juhi unisuse tuvastamine suurendada turvalisust – kui esineb juhi magama jäämise oht või kui ta on väga hajevil, annab auto hoiatuse ja aitab vältida ohtlikke olukordi.

Žestidega juhtimine Ultra Hapticsiga. Kontseptsioonautol on esimest korda ka kombitava tagasisidega žestidega juhtimine. Suurbritannias Bristolis asuva idufirma Ultra Hapticsi poolt välja töötatud tehnoloogia kasutab ultraheliandureid, mis kontrollivad, kas juhi käsi on õiges kohas, ning annavad seejärel tagasisidet tehtava žesti kohta.

Kombitav tagasiside neoSense’iga. Tänu kombitavale tagasisidele tunduvad puutetundlikule ekraanile ilmuvad nupud tõeliste nuppudena. See võimaldab paljudel juhtudel kasutada info- ja meelelahutussüsteemi ilma vaatamata. Nii saab autojuht hoida pilku teel ja see suurendab ohutust. See tehnoloogia sai 2016. aastal CESi innovatsiooniauhinna ning on pärast seda liikunud suurte sammudega seeriatootmise poole.

Kristallselge ekraan tänu OLEDile. Kontseptsioonautos on esimest korda auto salongi integreeritud OLED-ekraanid (organic light-emitting diode). Neil on kristallselge pilt.

Digitaalsed välispeeglid nüüd ka auto sees. Mirror Cam System on kaamerapõhine süsteem, mis asendab mõlemad välispeeglid. Videoandurid võivad olla integreeritud sõiduki sisemusse ning nende kujutisi näidatakse auto vasak- ja parempoolse eesmise posti lähedal. Lisaks võimaldab digitehnoloogia kontekstipõhist kuvamist. Näiteks kui auto sõidab maanteel, siis on vaade keskendatud peamiselt auto taha. Linnas sõites aitab aga laiem vaade ohutust suurendada. Hea kontrast parandab nähtavust öösel sõites.

Auto ja juhi vaheline suhtlus. Tulevikus mängib inimene-masin liides (HMI) autos järjest olulisemat rolli – eriti automaatse juhtimise juures. Näiteks annab see juhile teada, kas konkreetsel teel on automaatne juhtimine võimalik. Auto juhtimise eest vastutuse üleandmiseks peab juht seejärel hoidma mitu sekundit all kaht roolil olevat nuppu. Automaatse juhtimise ajal näitab HMI juhile auto keskkonnaandurite poolt tuvastatavat ning aega, mille möödumisel peab autojuht uuesti ise juhtima hakkama.

Auto ja kodu vaheline suhtlus. Automaatse juhtimise ajal on sõiduki keskekraani kaudu juhi käsutuses rohkem info- ja meelelahutusfunktsioone kui ise juhtides. Tänu internetiühendusele saab autojuht nüüd näiteks üle vaadata eelseisvaid kohtumisi või kavandada ostureise. Nutika kodu rakendus võimaldab ka juhil juhtida markiise või reguleerida kodus kütet. Lisaks saab ta kontrollida, kas külmkapis on piisavalt toitu. Rakendus suudab nupuvajutuse peale edastada ostunimekirja kojutoomisteenuse osutajale.

Auto ja jalgratta vaheline suhtlus. Tänu sõidukitevahelisele suhtlusele on tulevikuauto teistest liiklejatest teadlik ammu enne seda, kui need nähtavale ilmuvad. Jalgrattad jäävad liikluses eriti kergesti kahe silma vahele, sest bussid ja veoautod võivad need ära varjata. Bosch näitab CESilt sidet uue kontseptsioonauto ja jalgratta vahel. Selle kaudu saavad sõidukid oma asukoha ja liikumissuuna kohta pidevalt infot vahetada. See vähendab avariiohtu.

Boschi integreeritud makselahendused. Bosch on välja töötanud e-makse lahenduse, mis pakub IoT-ökosüsteemi kaudu uusi teenuseid, sealhulgas standardiseeritud maksefunktsiooni. Selle võimaldamiseks on juba allkirjastatud vajalikud kokkulepped paljude maksesüsteemidega, sealhulgas PayPaliga.

Auto ja töökoja vaheline suhtlus. Bosch näitab messil CES 2017 ka seda, kuidas ühendatud töökoda toimib koos veebipõhiste teenuste ja laiendatud reaalsuse rakendustega. Tulevikus saavad autojuhid ja töökodade pidajad palju lihtsamalt kavandada töökoja külastusi ning see täiustab teeninduse tööprotsesse.

Tagantjärele paigaldatav hädaabikõne süsteem autodele. Bosch esitleb CESil Retrofit eCalli, tagantjärele paigaldatavad adapterit hädaolukorra e-kõne teenuse kasutamiseks. Selle võib ühendada otse sigaretisüütaja pessa ning see pakub tõelisi eeliseid. Kiirendusandur tuvastab kokkupõrke ja algatab hädaabikõne. Nutitelefoni rakenduse kaudu saab edastada andmeid, näiteks auto asukoha kohta. Analüüsitakse ka avarii raskust ja vastavalt sellele rakendatakse automaatselt sobivaid meetmeid. Kui kokkupõrge on ainult mõõdukas, siis helistatakse juhtimiskeskusest otse autojuhile ja selgitab välja, kas on vaja teenindusautot või kiirabi. Kui autojuht ei vasta, teavitatakse kohe kiirabi.

Püsivara uuendused „õhu kaudu“ (FOTA). Ühendatud funktsioonid ja eriti kõrgautomatiseeritud juhtimine peavad sõiduki kogu elutsükli jooksul alati töökindlad olema. Selleks on vajalikud tarkvarauuendused, mida saab teha pilveteenuse kaudu. Bosch pakub sobivaid side juhtimise üksusi ja keskset lüüsarvutit, ETAS ja ESCRYPT (mõlemad kuuluvad Boschi kontserni) aga vajalikke ülekande- ja krüpteerimistehnoloogiaid. Need tagavad funktsionaalse ohutuse ja andmeturbe.

Perfectly keyless. Telefonis oleva krüptitud digivõtmega saab sõidukisse siseneda ja selle käivitada ilma mis tahes tegevuseta. Sõidukile lähenemisel tuvastab süsteem Perfectly keyless automaatselt telefonis oleva salajase võtme ja mõõdab kaugust. Kindlaks määratud kaugusel autost lubatakse sissepääs. Sarnaselt on auto käivitamine lubatud ainult siis, kui Perfectly keyless tuvastab mobiilseadme auto sees. Kasutaja mobiilseadmes olevat digivõtit kasutades parandab Perfectly keyless auto isikustatud seadeid ning lihtsustab autovõtmete jagamist pere ja sõpradega.

Industry 4.0 – inimeste, masinate ja esemete ühendamine reaalajas

IoT Gateway. IoT Gateway abil pakub Bosch ühendatuse eeliseid vanemate autode kasutajatele, millel puuduvad veel eeldused võrgus töötamiseks, näiteks andurid, tarkvara või ühendus firma IT-süsteemiga. Ühendatud süsteem kombineerib anduritehnoloogiat, tarkvara ja IoT-võimekusega haldamist ning võimaldab seega auto seisundi jälgimist.

Automaatne tootmisabiline (APAS). Bosch esitleb CESil APASi, mis muudab võimalikuks paindliku ja tõhusa tootmise. See täidab pingutust nõudvaid, ohtlikke või monotoonseid ülesandeid ning sobib kõige paremini kasutamiseks nendes tootmisvaldkondades, kus on vajalik tihe koostöö inimestega. Messil pakub APAS Sands Expo külastajatele kohvi ja suhkruvatti. Robot tuvastab oma andurnahaga inimeste liiga lähedal viibimise ja lülitub selle peale kohe välja.

Laiendatud reaalsus ja reaalajas voogedastus tootmises. Masinate, näiteks APASi hooldamisel saavad töötajad nüüd kasutada ka Boschi uute laiendatud reaalsuse lahenduste pakutavat tuge. Digitaalne teave tehniliste detailide kohta täiendab näiteks salvestusi. Kasutajad saavad isegi digitaalseid tootmisabilisi avamata täpse pildi nende sisemusest. CESil simuleeritakse katkenud juhet. Parandamisjuhistega animatsioonid juhivad kasutajat samm-sammult läbi hooldusprotsessi. Tänu sellele saavad ilma asjatundja teadmisteta teenindustöötajad vead kiiresti ja usaldusväärselt tuvastada ja parandada. Boschi videoanalüüsi teenuste abil saavad töötajad visualiseerida tootmisprotsesse eemalt ja reaalajas. Neid salvestisi saab seejärel kasutada andmekaevandamiseks, näiteks juhuti esinevate vigade analüüsimiseks pikaajalises plaanis.

Nutikate andurite tehnoloogia – pisikesed andurid muudavad ühenduvuse võimalikuks

MEMS-andurid. Bosch väikesed MEMS-andurid (microelectromechanical systems) on paigaldatud sõidukitesse, nutitelefonidesse, mängukonsoolidesse, tahvelarvutitesse ja paljudesse teistesse seadmetesse. Need muudavad võimalikuks paljud rakendused tarbeelektroonikas ja autos. Oma väiksusele vaatamata on need äärmiselt tõhusad – need aitavad säästa elusid ja energiat ning muudavad autosõidu mugavamaks. Boschi MEMS-andurid on miljonite elektroonikaseadmete silmad ja kõrvad. Messil CES 2017 näitab Bosch oma uut MEMS-andurit, mis suudab täpselt tuvastada kõrguse muutumist droonides, nutitelefonides, tahvelarvutites ja teistes kantavates seadmetes.

Anduriplatvorm XDK uute IoT-lahenduste arendamiseks. Anduriplatvormiga XDK pakub Bosch laiaulatuslikku riist- ja tarkvaraplatvormi, mis hõlmab eri tüüpi andureid ning samuti Bluetooth- ja WiFi-ühendust. Komponentide hulgas on kiirendus- ja lengerduskiiruse andurid, magnetomeeter, samuti mürataset, niiskust, õhurõhku, temperatuuri ja nn digitaalset valgust mõõtvad andurid. Firmad saavad kasutada anduriplatvormi selliste IoT-lahenduste arendamiseks, mis sobivad kõige paremini nende vajadustega. Anduriplatvormi XDK on lihtne paigaldada ja seda saab kohandada konkreetsete rakendustega.

CESi innovatsiooniauhinnad – neli auhinda Boschi lahenduste eest

Auhinnalised mootorrattalahendused. Boschi mootorrattalahendused said kokku kolm auhinda. Integreeritud ühenduvuse klastriga (ICC) juhi infosüsteem sai auhinna sõidukisisese audio ja video kategoorias ning sõiduki intelligentsi kategoorias. ICC koondab kõik mootorratta mõõteriistad ühele ekraanile ning võimaldab sõitjal ühendada oma nutitelefon mootorrattaga ja kasutada nii osasid rakendusi. Süsteem kohandab kuva automaatselt kasutusega. See tähendab, et sõitjale näidatakse ainult seda infot, mida on parasjagu tarvis. Lisaks ICCle sai sõiduki intelligentsi kategoorias auhinna ka kulusäästliku ühenduvusega turvalahendus. See ühendab nutitelefoni Bluetoothi kaudu väikeste mootorrataste ja motorolleritega.

Ühendatud boiler. Ka boiler Greentherm 9000iSE sai CESi auhinna. Seadet saab eemal viibides rakendust ja nutitelefoni või tahvelarvutit kasutades lihtsalt sisse ja välja lülitada. Kasutajad saavad ka muuta vee temperatuuri või jälgida boileri tööseisundit. Rikke korral teavitab boiler kasutajat nutitelefoni kaudu.

Pressi päringutele vastav kontaktisik:

Melita Delic +49(711)811-48617, Agnes Grill +49 711(811)38140

Dirk Haushalter +49(711)811-38195, Stephan Kraus : +49(711)811-6286

KOGEGE BOSCHI MESSIL CES 2017: neljapäevast pühapäevani, 5.–8. jaanuaril 2017 Central Hall'is, boks nr 14128

JÄLGIGE Boschi CES 2017 tipphetki Twitteris: #BoschCES

Bosch Group on üks juhtivaid globaalseid tehnoloogia ja teenuste pakkujaid. See annab tööd umbes 400 500 inimesele kogu maailmas (seisuga 31. detsember 2017). 2017. aastal oli ettevõtte käive 78 miljardit eurot. Selle tegevus on jaotatud nelja ärisektori vahel: Mobiilsed lahendused, Tööstustehnoloogia, Tarbekaubad ning Energeetika ja ehitustehnoloogia. IoT valdkonna liidrina pakub Bosch innovaatilisi lahendusi nutikodudele, nutilinnadele, ühendatud mobiilsuse ja ühendatud tööstuse tarvis. See kasutab oma kogemusi anduritehnoloogia, tarkvara ja teenuste alal, samuti omaenda IoT-pilve, et pakkuda oma klientidele ühendatud, domeeniüleseid lahendusi ühest allikast. Bosch Groupi strateegiline eesmärk on pakkuda innovaatilisi lahendusi ühendatud elu tarbeks. Bosch parandab elukvaliteeti kogu maailmas selliste toodete ja teenustega, mis on innovaatilised ja entusiasmi tekitavad. Lühidalt, Bosch loob tehnoloogiat, mis on "Leiutatud elamiseks." Bosch Groupi kuuluvad Robert Bosch GmbH ja selle ligikaudu 440 tütarettevõtet ning regionaalset ettevõtet umbes 60 riigis. Koos müügi- ja teeninduspartneritega katab Boschi globaalne tootmis- ja müügivõrgustik peaaegu kõiki maailma riike. Ettevõtte tulevase kasvu aluseks on selle innovaatiline tugevus. Boschi 125 asukohas üle kogu maailma töötab teadus- ja arendustegevuse alal 62 500 inimest.

Ettevõte loodi Stuttgardis 1886. aastal Robert Boschi (1861-1942) poolt kui „Peenmehhaanika ja elektritööde töökoda“. Robert Bosch GmbH eriline omandistruktuur tagab Bosch Groupi ettevõtlusvabaduse, mis võimaldab ettevõttel teha pikaajalisi plaane ning teha tuleviku kindlustamiseks märkimisväärseid investeeringuid. Üheksakümmend kaks protsenti Robert Bosch GmbH aktsiakapitalist kuulub heategevusorganisatsioonile Robert Bosch Stiftung GmbH. Hääleenamus kuulub tööstustrustile Robert Bosch Industrietreuhand KG. Ettevõtte omanikufunktsioone täidab trust. Ülejäänud aktsiad on Boschi perekonna ja Robert Bosch GmbH omanduses.

Lisateavet saab aadressil:

www.bosch.com

www.iot.bosch.com

www.bosch-press.com

twitter.com/BoschPresse