Selle veebilehe kõikide omaduste kasutamiseks on vaja kasutada küpsiseid. Aktiveerige küpsised ja värskendage oma veebilehitsejat. Pärast värskendamist kuvatakse ekraanile küpsiste haldamise dialoog.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid lehe funktsionaalsuse ja mugavuse tagamiseks ning statistika kogumiseks. Soovi korral saate seadeid igal ajal muuta. Selleks klõpsake suvandil „Muuda seadeid“. Kui nõustuste küpsiste kasutamisega, siis klõpsake „Jah, nõustun“. Meie privaatuspoliitika

Värkvõrgu võtmetehnoloogia – Bosch rajab Saksamaale Dresdenisse uue pooljuhtide tehase

 
 
 

Kontaktisikud


Mrs.
Marina Blomniece
Communication
Mukusalas str. 101
LV-1004 Riga
Latvia
Telefon
+371 67802080

 

30.06.2017 | | Ettevõtte uudised

Miljardi euro suurune investeering 12-tollisesse tehnoloogiasse

Stuttgart ja Dresden, Saksamaa – Jätkates oma suuri investeeringuid Saksamaal, kavatseb Bosch ehitada Dresdenisse pooljuhtplaatide tehase. Värkvõrgu (IoT) ja mobiilsusrakenduste levimise põhjustatud nõudluse rahuldamiseks on uus tehas mõeldud 12-tollistel pooljuhtplaatidel põhinevate kiipide tootmiseks. Kõrgtehnoloogilise tehase ehitamine on kavas lõpetada 2019. aasta lõpus. Pärast käivitusfaasi algab tootmine tõenäoliselt 2021. aasta lõpus. Koguinvesteering tehasesse on ligikaudu üks miljard eurot.

„Uus pooljuhtplaatide tehas on Boschi suurim ühekordne investeering firma enam kui 130-aastase ajaloo jooksul,“ ütles dr Volkmar Denner, Robert Bosch GmbH juhatuse esimees.

Dresdenisse luuakse 700 uut töökohta. „Pooljuhid on kõigi elektroonikasüsteemide peamised komponendid. Ühenduvuse ja automatiseerituse kasvades kasutatakse neid üha enamates valdkondades. Meie pooljuhtide tootmisvõimsuse suurendamisega loome endale tugeva aluse tulevikuks ja oma konkurentsivõime suurendamiseks,“ ütles Denner. PricewaterhouseCoopersi uurimuse kohaselt kasvab üleilmne pooljuhtide turg aastani 2019 enam kui 5% aastas, kusjuures eriti tugevalt kasvavad mobiilsuse ja IoT turusegmendid.

Rohkem teavet: www.bosch-media.com

Bosch Group on üks juhtivaid globaalseid tehnoloogia ja teenuste pakkujaid. See annab tööd umbes 400 500 inimesele kogu maailmas (seisuga 31. detsember 2017). 2017. aastal oli ettevõtte käive 78 miljardit eurot. Selle tegevus on jaotatud nelja ärisektori vahel: Mobiilsed lahendused, Tööstustehnoloogia, Tarbekaubad ning Energeetika ja ehitustehnoloogia. IoT valdkonna liidrina pakub Bosch innovaatilisi lahendusi nutikodudele, nutilinnadele, ühendatud mobiilsuse ja ühendatud tööstuse tarvis. See kasutab oma kogemusi anduritehnoloogia, tarkvara ja teenuste alal, samuti omaenda IoT-pilve, et pakkuda oma klientidele ühendatud, domeeniüleseid lahendusi ühest allikast. Bosch Groupi strateegiline eesmärk on pakkuda innovaatilisi lahendusi ühendatud elu tarbeks. Bosch parandab elukvaliteeti kogu maailmas selliste toodete ja teenustega, mis on innovaatilised ja entusiasmi tekitavad. Lühidalt, Bosch loob tehnoloogiat, mis on "Leiutatud elamiseks." Bosch Groupi kuuluvad Robert Bosch GmbH ja selle ligikaudu 440 tütarettevõtet ning regionaalset ettevõtet umbes 60 riigis. Koos müügi- ja teeninduspartneritega katab Boschi globaalne tootmis- ja müügivõrgustik peaaegu kõiki maailma riike. Ettevõtte tulevase kasvu aluseks on selle innovaatiline tugevus. Boschi 125 asukohas üle kogu maailma töötab teadus- ja arendustegevuse alal 62 500 inimest.

Ettevõte loodi Stuttgardis 1886. aastal Robert Boschi (1861-1942) poolt kui „Peenmehhaanika ja elektritööde töökoda“. Robert Bosch GmbH eriline omandistruktuur tagab Bosch Groupi ettevõtlusvabaduse, mis võimaldab ettevõttel teha pikaajalisi plaane ning teha tuleviku kindlustamiseks märkimisväärseid investeeringuid. Üheksakümmend kaks protsenti Robert Bosch GmbH aktsiakapitalist kuulub heategevusorganisatsioonile Robert Bosch Stiftung GmbH. Hääleenamus kuulub tööstustrustile Robert Bosch Industrietreuhand KG. Ettevõtte omanikufunktsioone täidab trust. Ülejäänud aktsiad on Boschi perekonna ja Robert Bosch GmbH omanduses.

Lisateavet saab aadressil:

www.bosch.com

www.iot.bosch.com

www.bosch-press.com

twitter.com/BoschPresse