Selle veebilehe kõikide omaduste kasutamiseks on vaja kasutada küpsiseid. Aktiveerige küpsised ja värskendage oma veebilehitsejat. Pärast värskendamist kuvatakse ekraanile küpsiste haldamise dialoog.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid lehe funktsionaalsuse ja mugavuse tagamiseks ning statistika kogumiseks. Soovi korral saate seadeid igal ajal muuta. Selleks klõpsake suvandil „Muuda seadeid“. Kui nõustuste küpsiste kasutamisega, siis klõpsake „Jah, nõustun“. Meie privaatuspoliitika

Digitaalvaldkonna tippkohtumine Tallinnas: Nokia ja Bosch uurivad tulevikutehaste tarbeks andmekiirteed

 
 
 

Kontaktisikud


Mrs.
Marina Blomniece
Communication
Mukusalas str. 101
LV-1004 Riga
Latvia
Telefon
+371 67802080

 

02.10.2017 | | Ettevõtte uudised

Uus 5G standard tähendab mobiilse andmeside kiiruste kümnekordset kasvu alates 2019. aastast.

Stuttgart / Tallinn – Masinsuhtlus reaalajas: digitaalvaldkonna tippkohtumisel Eestis, Tallinnas, teevad Bosch ja Nokia esitluse, mis ühendab peatselt kasutusele tuleva 5G mobiilsidestandardi Industry 4.0 lahendustega. 5G tõstab mobiilsidevõrkudes praegu võimalikku maksimaalset edastuskiirust kümme korda, enam kui kümne gigabitini sekundis. Enamgi veel, standard parandab ka reaalajas jõudlust ning eriti edastuse töökindlust. Mõlemad parameetrid on oluliseks eelduseks tehastes ja tootmisliinidel sadade miljardite nutikäiturite ja andurite juhtmevabaks ühendamiseks ning tootmises tekkivate hiiglaslike andmemahtude töötlemiseks. Samal ajal on ülikiire andmeedastus oluline tingimus ettevõtete jaoks nii Euroopas kui kogu maailmas. "Industry 4.0 ei tunnista piire," ütles dr Stefan Assmann, kes vastutab Boschis võrgustatud tööstuse eest.

"Koostöös Nokiaga uurime juba praegu seda potentsiaali, mille 5G suur sagedusvahemik tuleviku tehaste jaoks avab," rääkis Rolf Najork, Bosch Rexroth AG president. Ajami- ja juhtimistehnoloogiale spetsialiseerunud, täielikult Boschile kuuluv tütarettevõte valmistas esitluse koostöös Boschi teadus- ja arendustiimi ja Nokiaga.

"5G on see, mis Industry 4.0 võimalikuks muudab. See on esimene juhtmevaba tehnoloogia, mis suudab traatvõrku kõigis tööstusrakendustes asendada ning lubab tootmise erakordset paindlikkust, väiksemaid kulusid ja loob turvalisema töökeskkonna. Koos meie partneri Boschiga uurime uusi võimalusi, mida 5G neljandale tööstusrevolutsioonile pakkuda saab," ütles Nokia 5G-tehnoloogia ja turuuuringute juht Hannu Nikurautio.

Bosch Group on üks juhtivaid globaalseid tehnoloogia ja teenuste pakkujaid. See annab tööd umbes 400 500 inimesele kogu maailmas (seisuga 31. detsember 2017). 2017. aastal oli ettevõtte käive 78 miljardit eurot. Selle tegevus on jaotatud nelja ärisektori vahel: Mobiilsed lahendused, Tööstustehnoloogia, Tarbekaubad ning Energeetika ja ehitustehnoloogia. IoT valdkonna liidrina pakub Bosch innovaatilisi lahendusi nutikodudele, nutilinnadele, ühendatud mobiilsuse ja ühendatud tööstuse tarvis. See kasutab oma kogemusi anduritehnoloogia, tarkvara ja teenuste alal, samuti omaenda IoT-pilve, et pakkuda oma klientidele ühendatud, domeeniüleseid lahendusi ühest allikast. Bosch Groupi strateegiline eesmärk on pakkuda innovaatilisi lahendusi ühendatud elu tarbeks. Bosch parandab elukvaliteeti kogu maailmas selliste toodete ja teenustega, mis on innovaatilised ja entusiasmi tekitavad. Lühidalt, Bosch loob tehnoloogiat, mis on "Leiutatud elamiseks." Bosch Groupi kuuluvad Robert Bosch GmbH ja selle ligikaudu 440 tütarettevõtet ning regionaalset ettevõtet umbes 60 riigis. Koos müügi- ja teeninduspartneritega katab Boschi globaalne tootmis- ja müügivõrgustik peaaegu kõiki maailma riike. Ettevõtte tulevase kasvu aluseks on selle innovaatiline tugevus. Boschi 125 asukohas üle kogu maailma töötab teadus- ja arendustegevuse alal 62 500 inimest.

Ettevõte loodi Stuttgardis 1886. aastal Robert Boschi (1861-1942) poolt kui „Peenmehhaanika ja elektritööde töökoda“. Robert Bosch GmbH eriline omandistruktuur tagab Bosch Groupi ettevõtlusvabaduse, mis võimaldab ettevõttel teha pikaajalisi plaane ning teha tuleviku kindlustamiseks märkimisväärseid investeeringuid. Üheksakümmend kaks protsenti Robert Bosch GmbH aktsiakapitalist kuulub heategevusorganisatsioonile Robert Bosch Stiftung GmbH. Hääleenamus kuulub tööstustrustile Robert Bosch Industrietreuhand KG. Ettevõtte omanikufunktsioone täidab trust. Ülejäänud aktsiad on Boschi perekonna ja Robert Bosch GmbH omanduses.

Lisateavet saab aadressil:

www.bosch.com

www.iot.bosch.com

www.bosch-press.com

twitter.com/BoschPresse