Selle veebilehe kõikide omaduste kasutamiseks on vaja kasutada küpsiseid. Aktiveerige küpsised ja värskendage oma veebilehitsejat. Pärast värskendamist kuvatakse ekraanile küpsiste haldamise dialoog.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid lehe funktsionaalsuse ja mugavuse tagamiseks ning statistika kogumiseks. Soovi korral saate seadeid igal ajal muuta. Selleks klõpsake suvandil „Muuda seadeid“. Kui nõustuste küpsiste kasutamisega, siis klõpsake „Jah, nõustun“. Meie privaatuspoliitika

Bosch asutab nutikodu jaoks uue ettevõtte

 
 
 

Kontaktisikud


Mrs.
Marina Blomniece
Communication
Mukusalas str. 101
LV-1004 Riga
Latvia
Telefon
+371 67802080

 

08.12.2015 | Bosch Group | Ettevõtte uudised

  • Suurem ohutus ja mugavus ühest allikast
  • Esimeste nutikoduseadmete esitlus tarbeelektroonikamessil CES 2016

  • Uus Boschi nutikodusüsteem võimaldab ühe rakenduse kaudu juhtida näiteks kütmist ja valgustust
  • Keskendumine andmekaitsele ja -turbele
  • Stefan Hartung: „Oluline strateegiline samm vahendite ühiskasutuse ja nutikodu jaoks mõeldud lahenduste mitmekesistamise suunas.”

Stuttgart, Saksamaa – Bosch tugevdab oma positsiooni nutikodu jaoks mõeldud lahenduste valdkonnas. Alates 1. jaanuarist 2016 koondatakse vastloodud tütarettevõttesse Robert Bosch Smart Home GmbH ettevõtte nutikoduga seotud tegevused, sh seonduva tarkvara ja andurisüsteemiga seotud pädevus. Tulevikus pakub uus ettevõte ühest allikast paljusid ühendatud kodudele mõeldud tooteid ja teenuseid: näiteks uut lahendust, mis teavitab sissemurdmisest ja aitab juhtida kütmist, et säästa energiat. Alates 2016. aasta jaanuarist saavad kliendid tellida veebist esimesed Boschi tooted selles valdkonnas. Siia kuuluvad Boschi nutikas kodukontroller, nutikas termostaat ja kontakt uste või akende jaoks. Esmaesitlus on tarbeelektroonikamessil CES, mis toimub 6.-9. jaanuaril 2016 Las Vegases. Boschi nutikodulahendused on suunatud ülisuurele turule ‒ turuekspertide andmetel kasutatakse 2020. aastaks nutikodutehnoloogiat 230 miljonis kodus, st peaaegu 15% kõikidest majapidamistest maailmas.

Oluline äripotentsiaal

„Boschi nutikodudele keskendunud tütarettevõtte loomine on oluline strateegiline samm vahendite ühiskasutuse ja nutikodu jaoks mõeldud lahenduste mitmekesistamise suunas. Nutikodud pakuvad uusi teenuseid, mis lihtsustavad nendes elavate inimeste elu, ja nendes on oluline äripotentsiaal,” ütles Robert Bosch GmbH juhatuse liige dr Stefan Hartung, kes vastutab energia- ja ehitustehnoloogia tegevusvaldkonna eest.

„Boschi nutikodusüsteemi on lihtne paigaldada ja kasutada ‒ üks süsteem, üks rakendus, üks kasutajakogemus. Meie lahendused vabastavad kasutajad väsitavatest rutiinsetest kohustustest, pakkudes neile suuremat mugavust ja turvalisust,” lisas Stuttgardis asuva ettevõtte Robert Bosch Smart Home GmbH tulevane tegevdirektor.

Andmekaitse ja –turve kui ülim prioriteet

Boschi nutikodulahendused vastavad kõrgeimatele andmekaitse ja -turbe nõuetele. Nende standarditega arvestatakse kohe alates tootearendusprotsessi algusest. Selle tagamiseks asutas Bosch tooteturvalisusega tegeleva pädevuskeskuse. Klientidele ja kasutajatele on tagatud täielik läbipaistvus ning nad otsustavad ise, kuidas nende andmeid kasutatakse.

Uued teenused ja uus rakendus muudavad elu lihtsamaks

Tänu Boschi nutikodusüsteemi lahendustele piisab ühest platvormist kütmise, valgustuse, suitsualarmide ja seadmete kodus ühendamiseks. Kõiki neid saab juhtida lihtsalt läbi nutitelefoni või tahvelarvuti. Selle süsteemi süda on Boschi nutikodu kontroller – keskjuhtimisseadis, mis ühendab komponendid teineteise ja internetiga. Tulevikus saavad kasutajad Boschi nutikodurakenduse abil kombineerida üksteisega mitteseotud seadmete põhifunktsioone. Näiteks ukse- ja aknakontaktid annavad teada, kas aken on lahti ning kui see on nii, saab süsteem vastavas toas kütte välja lülitada, seda vastavalt kasutaja eelistustele. Lisaks sellele saavad kasutajad igal ajal ja igal pool vaadata oma nutitelefonist, kas uksed ja aknad on lahti või kinni. Ukse- ja aknakontaktide lahenduse tulevastes versioonides aktiveerib süsteem alarmi, kui aken või uks murtakse lahti siis, kui elanikku ei ole kodus. See tähendab, et enam ei ole vaja kasutada eraldi häiresüsteemi.

Teiste tootjate seadmetega ühilduv

Ühilduvusest rääkides usub Bosch, et avatud standardid ja avatud platvormid muudavad tehnoloogia võimalikult kasutajasõbralikuks. Sellepärast on Boschi nutikodusüsteem modulaarne ja laiendatav ning seda on lihtne ühendada teiste tootjate ühilduvate seadmetega.

Uus veebikauplus

Esimesi Boschi nutikodutooteid saab tellida alates 1. jaanuarist 2016 veebilehel www.bosch-smarthome.com.

Bosch Group on üks juhtivaid globaalseid tehnoloogia ja teenuste pakkujaid. See annab tööd umbes 400 500 inimesele kogu maailmas (seisuga 31. detsember 2017). 2017. aastal oli ettevõtte käive 78 miljardit eurot. Selle tegevus on jaotatud nelja ärisektori vahel: Mobiilsed lahendused, Tööstustehnoloogia, Tarbekaubad ning Energeetika ja ehitustehnoloogia. IoT valdkonna liidrina pakub Bosch innovaatilisi lahendusi nutikodudele, nutilinnadele, ühendatud mobiilsuse ja ühendatud tööstuse tarvis. See kasutab oma kogemusi anduritehnoloogia, tarkvara ja teenuste alal, samuti omaenda IoT-pilve, et pakkuda oma klientidele ühendatud, domeeniüleseid lahendusi ühest allikast. Bosch Groupi strateegiline eesmärk on pakkuda innovaatilisi lahendusi ühendatud elu tarbeks. Bosch parandab elukvaliteeti kogu maailmas selliste toodete ja teenustega, mis on innovaatilised ja entusiasmi tekitavad. Lühidalt, Bosch loob tehnoloogiat, mis on "Leiutatud elamiseks." Bosch Groupi kuuluvad Robert Bosch GmbH ja selle ligikaudu 440 tütarettevõtet ning regionaalset ettevõtet umbes 60 riigis. Koos müügi- ja teeninduspartneritega katab Boschi globaalne tootmis- ja müügivõrgustik peaaegu kõiki maailma riike. Ettevõtte tulevase kasvu aluseks on selle innovaatiline tugevus. Boschi 125 asukohas üle kogu maailma töötab teadus- ja arendustegevuse alal 62 500 inimest.

Ettevõte loodi Stuttgardis 1886. aastal Robert Boschi (1861-1942) poolt kui „Peenmehhaanika ja elektritööde töökoda“. Robert Bosch GmbH eriline omandistruktuur tagab Bosch Groupi ettevõtlusvabaduse, mis võimaldab ettevõttel teha pikaajalisi plaane ning teha tuleviku kindlustamiseks märkimisväärseid investeeringuid. Üheksakümmend kaks protsenti Robert Bosch GmbH aktsiakapitalist kuulub heategevusorganisatsioonile Robert Bosch Stiftung GmbH. Hääleenamus kuulub tööstustrustile Robert Bosch Industrietreuhand KG. Ettevõtte omanikufunktsioone täidab trust. Ülejäänud aktsiad on Boschi perekonna ja Robert Bosch GmbH omanduses.

Lisateavet saab aadressil:

www.bosch.com

www.iot.bosch.com

www.bosch-press.com

twitter.com/BoschPresse