Selle veebilehe kõikide omaduste kasutamiseks on vaja kasutada küpsiseid. Aktiveerige küpsised ja värskendage oma veebilehitsejat. Pärast värskendamist kuvatakse ekraanile küpsiste haldamise dialoog.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid lehe funktsionaalsuse ja mugavuse tagamiseks ning statistika kogumiseks. Soovi korral saate seadeid igal ajal muuta. Selleks klõpsake suvandil „Muuda seadeid“. Kui nõustuste küpsiste kasutamisega, siis klõpsake „Jah, nõustun“. Meie privaatuspoliitika

Bosch võitis CES 2016 innovatsiooniauhinna sõidukite audio/video kategoorias

 
 
 

Kontaktisikud


Mrs.
Marina Blomniece
Communication
Mukusalas str. 101
LV-1004 Riga
Latvia
Telefon
+371 67802080

 

16.11.2015 | | Ettevõtte uudised

  • Ekraan muudab kujutised kombatavalt tajutavaks
  • Bosch esitleb tarbeelektroonikamessil CES 2016 uut kombatavate elementidega puuteekraani
  • „Puuduta ja tunne“: tänu pinnastruktuuri erinevustele saab puuteekraani nuppe eristada tunde järgi
  • Erinev sõrmesurve käivitab eri funktsioonid
  • CES 2016 innovatsiooniauhinna võitja

New York / Hildesheim. 10. novembril 2015 tunnustati Boschi väljatöötatud kombatava tagasisidega puuteekraani CES 2016 innovatsiooniauhinnaga sõidukite audio/video kategoorias. Selle puuteekraani eriomadused: tänu kombatavale tagasisidele saab kasutada infomeelelahutuse rakendusi, näiteks navigeerimist ja raadio või nutitelefoni funktsioone interaktiivselt. Puuteekraanile kuvatud nupud tunduvad reaalsete nuppudena, nii et rakenduste kasutamise ajal saavad kasutajad klaviatuuril orienteeruda ilma sellele vaatamata. Nad saavad hoida pilgu teel palju pikemalt, mis parandab oluliselt sõiduohutust. „Uus puuteekraan ühendab mehhaaniliste nuppude lihtsa kasutamise puuteekraani eelistega, suurendades märkimisväärselt kasutamismugavust,“ ütles Boschi auto multimeedia divisjoni president Manfred Baden. „Innovatiivne tehnoloogia pakub kõike, mis on vajalik selle kiireks turueduks.“ CES innovatsiooniauhindadega, mida toetab Tarbetehnoloogia Assotsiatsioon CTATM, tunnustatakse parimaid tooteid enne iga-aastast messi. Varem on Bosch saanud Best-of-CES auhinna Chevrolet MyLink süsteemi eest autotehnoloogia kategoorias 2013. aastal.

Tundlikkus otse sõrmeotste all tagab suurema sõiduohutuse

Uus puuteekraan pakub interaktsiooni ainulaadset vormi. Puudutamisel reageerib ekraan kombatavate elementidega ning ühtlasi nähtavate ja kuuldavate signaalidega.

Tänu erinevustele pinnastruktuuris tunnetavad juhid puuteekraani, ilma et vaataks nuppe või käivitaks kohe tegevuse. Kareda, sileda ja tasase mustriga pinnad tähistavad erinevaid nuppe ja funktsioone. Virtuaalnupp ei aktiveeru enne, kui kasutaja vajutab seda tugevamalt. Kasutajatele tundub, et nad vajutavad tavalisi mehhaanilisi nuppe. Välimuselt ei erine kombatavate elementidega puuteekraan siiski tavapärasest ekraanist.

Puuteekraan tuvastab ühtlasi sõrmesurve tugevuse ja aktiveerib vastavalt erinevaid funktsioone. Kerge surve käivitab näiteks abifunktsiooni; erinevat survet rakendades saavad kasutajad kontrollida, kui kiiresti või aeglaselt nad teksti kerivad. Et juhid tunnetavad nuppe, siis näiteks nupule vajutamisel raadiojaama vahetamiseks ei ole vaja enam klaviatuurile vaadata ja juhi pilk püsib rohkem teel. Puuteekraan on varustatud kahe anduriga: tavaline puuteandur ning teine andur, mis mõõdab sõrmesurve tugevust. Erinevate pinnastruktuuride loomiseks on kasutatud spetsiaalset tarkvara ja pinge mehaanikat.

Bosch Group on üks juhtivaid globaalseid tehnoloogia ja teenuste pakkujaid. See annab tööd umbes 400 500 inimesele kogu maailmas (seisuga 31. detsember 2017). 2017. aastal oli ettevõtte käive 78 miljardit eurot. Selle tegevus on jaotatud nelja ärisektori vahel: Mobiilsed lahendused, Tööstustehnoloogia, Tarbekaubad ning Energeetika ja ehitustehnoloogia. IoT valdkonna liidrina pakub Bosch innovaatilisi lahendusi nutikodudele, nutilinnadele, ühendatud mobiilsuse ja ühendatud tööstuse tarvis. See kasutab oma kogemusi anduritehnoloogia, tarkvara ja teenuste alal, samuti omaenda IoT-pilve, et pakkuda oma klientidele ühendatud, domeeniüleseid lahendusi ühest allikast. Bosch Groupi strateegiline eesmärk on pakkuda innovaatilisi lahendusi ühendatud elu tarbeks. Bosch parandab elukvaliteeti kogu maailmas selliste toodete ja teenustega, mis on innovaatilised ja entusiasmi tekitavad. Lühidalt, Bosch loob tehnoloogiat, mis on "Leiutatud elamiseks." Bosch Groupi kuuluvad Robert Bosch GmbH ja selle ligikaudu 440 tütarettevõtet ning regionaalset ettevõtet umbes 60 riigis. Koos müügi- ja teeninduspartneritega katab Boschi globaalne tootmis- ja müügivõrgustik peaaegu kõiki maailma riike. Ettevõtte tulevase kasvu aluseks on selle innovaatiline tugevus. Boschi 125 asukohas üle kogu maailma töötab teadus- ja arendustegevuse alal 62 500 inimest.

Ettevõte loodi Stuttgardis 1886. aastal Robert Boschi (1861-1942) poolt kui „Peenmehhaanika ja elektritööde töökoda“. Robert Bosch GmbH eriline omandistruktuur tagab Bosch Groupi ettevõtlusvabaduse, mis võimaldab ettevõttel teha pikaajalisi plaane ning teha tuleviku kindlustamiseks märkimisväärseid investeeringuid. Üheksakümmend kaks protsenti Robert Bosch GmbH aktsiakapitalist kuulub heategevusorganisatsioonile Robert Bosch Stiftung GmbH. Hääleenamus kuulub tööstustrustile Robert Bosch Industrietreuhand KG. Ettevõtte omanikufunktsioone täidab trust. Ülejäänud aktsiad on Boschi perekonna ja Robert Bosch GmbH omanduses.

Lisateavet saab aadressil:

www.bosch.com

www.iot.bosch.com

www.bosch-press.com

twitter.com/BoschPresse