Selle veebilehe kõikide omaduste kasutamiseks on vaja kasutada küpsiseid. Aktiveerige küpsised ja värskendage oma veebilehitsejat. Pärast värskendamist kuvatakse ekraanile küpsiste haldamise dialoog.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid lehe funktsionaalsuse ja mugavuse tagamiseks ning statistika kogumiseks. Soovi korral saate seadeid igal ajal muuta. Selleks klõpsake suvandil „Muuda seadeid“. Kui nõustuste küpsiste kasutamisega, siis klõpsake „Jah, nõustun“. Meie privaatuspoliitika

 

This Flash Video Player requires the Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Boschi katsepolügoonid


Boschil on teisigi katsepolügoone Boxbergis ning Schwieberdingenis Lõuna-Saksamaal, Juvincourtis (Prantsusmaa), Campinases (Brasiilia), Suzhous ja Yakeshis (Hiina), Angleseas (Austraalia) ning Shiobaras ja Memanbetsus (Jaapan). USAs on Boschil katsepolügoonid Flat Rockis (Michigan), New Carlisles (Indiana) ja Baudettes (Minnesota).

Kui Boschi töötajad Vaittoudeni katsekeskusest Põhja-Rootsis igal õhtul lahkuvad, et oma kodudesse minna, teavad nad täpselt, miks nende töö on oluline. Põhja-Rootsi teedel võivad nad kohata jäiseid pindu, lumiseid kurve - ja teel lonkivaid põtru. Kriitilistes olukordades annavad ABS lukustumisvastane pidurisüsteem ja ESP elektrooniline stabiilsuskontroll suure eelise. Bosch on näinud palju vaeva, et neid selles polaarjoone lähedases kohas mõlemaid katsetada ja edasi arendada.

Bosch on oma kaasaegseid pidurikontrollisüsteeme testinud siin alates 1970ndatest. Praegu veedavad siin kaugel põhjas tihedaid nädalaid igal talvel ligi 600 Boschi töötajat. Rootsi kuninga Carl XVI Gustafi poolt 2003. aastal avatud katsekeskus pakub neile tööks täpselt õigeid tingimusi.

Pidevalt alla nulli jäävad temperatuurid tagavad, et rajad Boschile kuuluvale objektile jääva järve jääl on klaassiledad. Igal hommikul kontrollivad spetsialistid, et tingimused jääl oleks ideaalsed. Lisaks on 420-hektarilisel katsekeskusel üksteist kilomeetrit teed, sh asfaltkattega, mille üht poolt katab jää, järsud, erinevate kaldenurkadega lõigud ning rida erinevaid katselõike.

Siin viibides pole töötajatel just palju kõrvalisi segajaid. Arjeplogi 3100 elanikku on jaotunud umbes 12 800-ruutkilomeetrisele alale,mis on umbes kümme korda suurem kui New York. See tähendab, et tööle keskendumiseks ja sõitmise ohutumas muutmiseks on siin küllalt aega.