Otse põhisisu juurde
Bosch Eestis
Bosch kogu maailmas

Boschi kontsern kiirpilguga

Värkvõrgu juhtiva ettevõttena pakub Bosch innovaatilisi lahendusi teie nutikodule.

Mida me teeme?

Bosch Group on üks juhtivaid globaalseid tehnoloogia ja teenuste pakkujaid. See annab tööd umbes 395 000 inimesele kogu maailmas (seisuga 31. detsember 2020). Oli ettevõte käive 2020. aastal 71,5 miljardit eurot. Selle tegevus on jaotatud nelja ärisektori vahel: Mobiilsed lahendused, Tööstustehnoloogia, Tarbekaubad ning Energeetika ja ehitustehnoloogia. IoT valdkonna liidrina pakub Bosch innovaatilisi lahendusi nutikodudele, nutilinnadele, ühendatud mobiilsuse ja ühendatud tööstuse tarvis. See kasutab oma kogemusi anduritehnoloogia, tarkvara ja teenuste alal, samuti omaenda IoT-pilve, et pakkuda oma klientidele ühendatud, domeeniüleseid lahendusi ühest allikast. Bosch Groupi strateegiline eesmärk on pakkuda innovaatilisi lahendusi ühendatud elu tarbeks. Bosch parandab elukvaliteeti kogu maailmas selliste toodete ja teenustega, mis on innovaatilised ja entusiasmi tekitavad. Lühidalt, Bosch loob tehnoloogiat, mis on "Loodud kestma".

Bosch kiirpilguga

Müügitulu, töötajad, asukohad – põhinumbrid ja kaubamärgid

Müügitulu, töötajad, asukohad – Boschi kontserni faktid ja kaubamärgid.

Väljaanded

Ajakohase teabe Boschi kohta saate PDF-failina alla laadida siit.

"Bosch täna" kaas

Bosch täna

Kogu vajalik teave Boschi kohta selgel ja lühidal kujul.

Boschi aastaaruande 2020 kaas

Aastaaruanne 2020

Ettevõtte profiil ja aastaaruanne 2020

Meie ärisektorid

Boschi mobiilsuslahenduste ärivaldkond. Siin näete Stuttgartis asuva Mercedes-Benzi muuseumi garaaži. See on esimene koht maailmas, kus kasutatakse Boschi Automated Valet Parkingit ehk juhita parkimisteenust.

Mobiilsuslahendused

Mobiilsuslahendused

Mobiilsuslahenduste tegevusvaldkond on Boschi kontserni suurim ärivaldkond ja moodustab 59% kogukäibest. Bosch on autotööstuse juhtivaid allhankijaid. Järgitakse säästva, turvalise ja vaimustava tulevikuliikumise visiooni. Boschil kui autotööstuse esmavarustuse allhankijal on väga lai tegevusspekter, mis hõlmab jõuülekannet, veermikusüsteemide juhtimist, elektriajameid, autoelektroonikat, roolisüsteeme ning alates 2021. aastast ka uut valdkonnaüleste arvutilahenduste tegevusala. Lisaks esmavarustusele tegutsetakse veel autode järelturul, ühendatud mobiilsuse lahenduste teenusepakkujana ja Bosch eBike'i süsteemide valdkonnas. Siia lisanduvad kaherattaliste, tarbesõidukite ja maastikusõidukitega seotud tegevused ning inseneriteenused. Autosektori sügavamatele muutustele reageerib Bosch eelkõige ajamitehnika arendamisega, olles avatud eri tehnoloogiatele, sealhulgas sünteetilistele e-kütustele. Elektriliikumise, sealhulgas kütuseelemendi valdkonnas tegi Bosch ainuüksi 2020. aastal ligi 500 miljoni euro väärtuses investeeringuid. Bosch arendab lisaks järjepidevalt edasi oma 1. kuni 2. astme automatiseerimisastmete juhiabisüsteeme, kuid tegeleb ka Highway Assist – hands free süsteemidega ning arendab automatiseeritud sõitmist niinimetated SAE tasemete 3 ja 4 järgi. Valdkonnaüleste arvutuslahendustega reageerib Bosch aktiivselt autotööstuse tarkvaraintensiivsete elektroonikasüsteemide võimsalt kasvava turu muutuvatele nõuetele.

Boschi mobiilsuslahenduste ärivaldkond. Siin näete Stuttgartis asuva Mercedes-Benzi muuseumi garaaži. See on esimene koht maailmas, kus kasutatakse Boschi Automated Valet Parkingit ehk juhita parkimisteenust.
Boschi tööstustehnoloogia ärivaldkond. Selline näeb välja tulevikutehas: Bosch Rexroth ühendab tehased kõikehõlmavasse võrku.

Tööstustehnoloogia

Tööstustehnoloogia

2020. majandusaastal moodustas tööstustehnoloogia valdkonna käive kogu Boschi kontserni käibest 7 protsenti. Tööstustehnoloogia hulka kuulub ka ajami- ja juhtimistehnoloogia valdkond, kus tegeletakse igat liiki ja igas suuruses masinate ja süsteemide liikumise efektiivsuse ja võimsuse arendamisega. See valdkond koondab mobiilsete rakenduste, süsteemide ehitamise ja inseneeria, aga ka tehaseautomaatika valdkonnas saadud praktilisi kogemusi. Nutikad komponendid, kohandatud süsteemilahendused ning teenused loovad ajami- ja juhtimistehnoloogias eeldused täielikult võrku ühendatud rakenduste loomiseks. See valdkond pakub klientidele hüdraulikat, elektrilist ajami- ja juhtimistehnikat, ülekandetehnikat ning lineaar- ja montaažitehnikat, sealhulgas tarkvara ja liideseid asjade interneti jaoks. Peamiselt Boschi kontserni sisenõudlusele suunatud montaažisüsteemide süsteemipakkuja pakkuja Robert Bosch Manufacturing Solutions GmbH arendab paindlikke, skaleeritavaid montaažikontseptsioone, kohandatud lahendusi kontrolli- ja protsessitehnikas ning selle juurde kuuluvaid teenuseid. Tööstustehnoloogia osa on lisaks tootevaldkond Bosch Connected Industry, kus töötatakse Tööstus 4.0 silmas pidades nii sise- kui ka välisklientide jaoks välja tarkvaralahendusi ja juhitakse projekte.

Boschi tööstustehnoloogia ärivaldkond. Selline näeb välja tulevikutehas: Bosch Rexroth ühendab tehased kõikehõlmavasse võrku.
Boschi tarbekaupade ärivaldkond. Siin võib näha Bosch Professionali puhastusketta X-LOCK Cleaning Disc kasutamist.

Tarbekaubad

Tarbekaubad

Tarbekaupade valdkond moodustas 2020. aastal 26% kogu Boschi kontserni käibest. See hõlmab elektritööriistade valdkonda, kus pakutakse elektritööriistu ja ajaseadmeid, elektritööriistade tarvikuid ja mõõtetehnikat. Selles tegevusvaldkonnas pakutakse laiahaardelist tootevalikut, mis on suunatud väike- ja suurettevõtete profikasutajatele, aga ka hobikasutajale. Üks fookuspunkt on võimsate ja mugavate akuseadmete tootmine ning üha enam ka võrku ühendatud seadmed ja teenused. Elektritööriistade strateegia alustalad on innovatsioon, digiteerumine, tugevad kaubamärgid, veebiäri pidev laiendamine ning tegevuse arendamine tärkavatel turgudel. Siin on oluline tegur kasutajakogemus ehk toodete ja teenuste arendamisel kasutaja vajadustele keskendumine. Tarbekaupade valdkonnas tegutseb ka ettevõte BSH Hausgeräte GmbH, mis pakub kogu moodsate, energiasäästlike ja üha enam võrku ühendatud majapidamisseadmete spektrit. Totevalik ulatub pesumasinatest ja -kuivatitest jahutus- ja külmutusseadmete, pliitide, küpsetusahjude ja õhupuhastiteni ning nõudepesumasinatest väikekodumasinateni, nagu tolmuimejad, kohvi- ja köögimasinad. BSH Hausgeräte teeb panuse uuenduslikele toodetele, teenuste kättesaadavaks tegemisele võrgus ning digitaalsete ärimudelite väljatöötamisele. Home Connectiga pakub BSH Hausgeräte digiplatvormiga ökosüsteemi kodumasinatele ning teeb selleks koostööd paljude partneritega. Vahetut kontakti tarbijatega soovitakse edasi arendada digiteerimise teel.

Boschi tarbekaupade ärivaldkond. Siin võib näha Bosch Professionali puhastusketta X-LOCK Cleaning Disc kasutamist.
Boschi energia ja ehitustehnoloogia ärivaldkond. Siin võib näha mobiilset turvaabilist Bosch spexor.

Energia- ja ehitustehnoloogia

Energia ja ehitustehnoloogia

2020. majandusaastal moodustas energia ja ehitustehnoloogia valdkonna käive kogu Boschi kontserni käibest 8 protsenti. Ehitustehnoloogia valdkonnas on kaks alamsektorit: turva- ja sidelahenduste üleilmne äri ning süsteemide integreerimise regionaalne äri, mille raames pakutakse valitud riikides lahendusi ja kohandatud teenuseid hoonete turvalisuse, energiatõhususe ja hooneautomaatika alal. Mõlema sektori fookus on ärihoonetel ja taristuprojektidel. Tooteportfellis on videovalvesüsteemid, sissemurdmis-, tulekahju- ja kõnealarmisüsteemid, juurdepääsukontrollisüsteemid ning professionaalsed audio- ja konverentsisüsteemid. Termotehnoloogia ärivaldkond pakub klientidele üleilmselt kütte, kliima, sooja vee ning detsentraalse energiahalduse lahendusi. Ärivaldkonnad on eluhoonete kütte- ja kliimasüsteemid ja energiahaldus, sooja vee valmistamine ning kommerts- ja tööstusvaldkonna kütte- ja kliimasüsteemid. CO2-heitmete vähendamise nõuete karmistumise valguses muutub üha olulisemaks elektrifitseerimine ja taastuvenergiad. See on olemasolevate toodete efektiivsuse suurendamise ja seadmete võrku ühendamise kõrval uus fookuspunkt. Bosch Global Service Solutions pakub äriprotsesse ja teenuseid eelkõige autotööstuse, finantsteenuste ja logistikavaldkonna klientidele, samuti info- ja sidetehanika valdkonnas. Robert Bosch Smart Home GmbH pakub võrku ühendatud ja äpi teel juhitavaid lahendusi eramajapidamistele.

Boschi energia ja ehitustehnoloogia ärivaldkond. Siin võib näha mobiilset turvaabilist Bosch spexor.

Omandistruktuur ja organisatsioon

Alates 1964. aastast on Boschi aktsiate enamusosanik olnud heategevusfond Robert Bosch Stiftung GmbH. Stiftung jätkab ettevõtte asutaja heategevuslikke ja sotsiaalseid püüdlusi tänapäevasel kujul. See näeb end fondina, mis täidab oma eesmärke nii oma programmide ja institutsioonide kui ka muude osapoolte sobivate projektide ja algatuste toetamisega ühiskonna ees seisvate ülesannete lahendamiseks.

Robert Bosch GmbH osanikud ja hääleõigused

Võtke Boschiga ühendust

Ootame teie küsimusi.

Saada meile teade