Otse põhisisu juurde
Bosch Eestis
Bosch kogu maailmas

Boschi kontsern kiirpilguga

Värkvõrgu juhtiva ettevõttena pakub Bosch innovaatilisi lahendusi teie nutikodule.

Mida me teeme?

Bosch Group on üks juhtivaid globaalseid tehnoloogia ja teenuste pakkujaid. See annab tööd umbes 394 500 inimesele kogu maailmas (seisuga 31. detsember 2020). Esialgsete andmete järgi, oli ettevõte käive 2020. aastal 71,6 miljardit eurot. Selle tegevus on jaotatud nelja ärisektori vahel: Mobiilsed lahendused, Tööstustehnoloogia, Tarbekaubad ning Energeetika ja ehitustehnoloogia. IoT valdkonna liidrina pakub Bosch innovaatilisi lahendusi nutikodudele, nutilinnadele, ühendatud mobiilsuse ja ühendatud tööstuse tarvis. See kasutab oma kogemusi anduritehnoloogia, tarkvara ja teenuste alal, samuti omaenda IoT-pilve, et pakkuda oma klientidele ühendatud, domeeniüleseid lahendusi ühest allikast. Bosch Groupi strateegiline eesmärk on pakkuda innovaatilisi lahendusi ühendatud elu tarbeks. Bosch parandab elukvaliteeti kogu maailmas selliste toodete ja teenustega, mis on innovaatilised ja entusiasmi tekitavad. Lühidalt, Bosch loob tehnoloogiat, mis on "Leiutatud elamiseks."

Bosch kiirpilguga

Müügitulu, töötajad, asukohad – põhinumbrid ja kaubamärgid

Müügitulu, töötajad, asukohad – Boschi kontserni faktid ja kaubamärgid.

Väljaanded

Ajakohase teabe Boschi kohta saate PDF-failina alla laadida siit.

"Bosch täna" kaas

Bosch täna

Kogu vajalik teave Boschi kohta selgel ja lühidal kujul.

Boschi aastaaruande 2020 kaas

Aastaaruanne 2020

Ettevõtte profiil ja aastaaruanne 2020

Meie ärisektorid

Boschi näituseauto

Mobiilsuslahendused

Mobiilsuslahendused

Meie liikuvuslahenduste ärisektor Mobility Solutions püüab saavutada nägemust liikuvusest, mis on turvaline, jätkusuutlik ja põnev ning mis kasutab kontserni teadmisi isikustamise, automatiseerimise, elektrifitseerimise ja ühenduvuse valdkonnas. Strateegilises mõttes keskendub see ärisektor oma rollile autoosade ja allsüsteemide tarnijana ning ka liikuvuse elutsükli tegevusele, mis hõlmab sõidukiparkide ja liikuvusplatvormide käitajaid. Kuna tegeleme autotehnoloogia tarnimisega, pakub see ärisektor klientidele lõimitud liikuvuslahendusi järgmistes peamistes ärivaldkondades: sisepõlemismootorite sissepritsetehnoloogia ja jõuseadmete lisaseadmed, erinevad jõuseadmete elektrifitseerimise lahendused, sõiduki ohutussüsteemid, juhiabi- ja automaatfunktsioonid, kasutajasõbraliku teabe- ja meelelahutussüsteemi tehnoloogia ning sõiduki ja taristu vaheline suhtlus, remonditöökoja kontseptsioonid ning autode järelturu tehnoloogia ja teenused. Liikuvuse elutsükli ärisektor hõlmab sõidukipargi käitajatele mõeldud lisatooteid ja -teenuseid, nagu korrapärane andmete hankimine, tarkvarauuendused õhu kaudu ning nutikad akulaadimissüsteemid. Alates 1. jaanuarist 2020 muudeti varasem äriüksus Bosch eBike Systems liikuvuslahenduste ärisektori Mobility Solutions omaette osakonnaks. See ärisektor hõlmab ka kaherattalisi mootorsõidukeid, tarbe- ja maastikusõidukeid ning projekteerimisteenuseid.

Boschi näituseauto
Tööstus 4.0 protsesside juhtimine ekraanil

Tööstustehnoloogia

Tööstustehnoloogia

See ärisektor hõlmab ajami- ja juhtimistehnoloogia osakonda Drive and Control Technology, mis on spetsialiseerunud ajami- ja juhtimistehnoloogiatele, tagades mis tahes liiki ja suurusega masinate ja süsteemide tõhusa, jõulise ning ohutu liikumise. Osakond kombineerib ülemaailmset rakenduskogemust liikuvusrakenduste, rajatiste ehitamise ja projekteerimise ning tehaste automatiseerimise turusegmentides. Oma nutikate komponentide ning kohandatud süsteemilahenduste ja teenustega loob Drive and Control Technology täielikult ühendatud rakendustele vajaliku keskkonna. Osakond pakub oma klientidele hüdraulikaseadmeid, elektriajameid ja juhtimisseadmeid, ülekandetehnoloogiat ning lineaarliikumis- ja koostetehnoloogiat, sealhulgas asjade interneti tarkvara ja liideseid. Boschi-sisene koostesüsteemide pakkuja, Robert Bosch Manufacturing Solutions GmbH, töötab koostesüsteemidele välja paindlikke ja laiendatavaid plaane, kohandatud lahendusi katsetamise ja protsessitehnoloogia valdkonnas ning seonduvaid teenuseid. Tööstustehnoloogia hõlmab ka Boschi ühendatud tööstuse äriüksust Bosch Connected Industry. See üksus töötab välja tarkvaralahendusi, mille fookus on Tööstus 4.0 tehnoloogial, ning viib ellu projekte nii sise- kui ka välisklientidele.

Tööstus 4.0 protsesside juhtimine ekraanil
Lööktrell Boschilt

Tarbekaubad

Tarbekaubad

Elektritööriistade osakond Power Tools tarnib elektritööriistu, elektritööriistade tarvikuid ja mõõtmistehnoloogiat. Osakonnal on suur valik tooteid, mis on suunatud kaubanduse ja tööstuse kutselistele kasutajatele ning isetegemisturule ja harrastuskäsitöölistele. Valik hõlmab elektri- ja aiatööriistu. Üks osakonna fookuspunkte on mugavad suure jõudlusega juhtmeta tööriistad ning järjest enam ka veebitoega tööriistad ja teenused. Elektritööriistade osakonna Power Tools strateegia tugisambad on uuenduslikkus, jätkuv digiteerimine, tugevad kaubamärgid ning tegevuse laiendamine arenevatel turgudel. Põhirolli mängivad selles kasutajakesksed uuendused. Tarbekaupade ärisektorisse Consumer Goods kuulub ka BSH Hausgeräte GmbH, mis pakub laias valikus moodsaid, energiatõhusaid ja üha ühendatumaid kodumasinaid. Selle tooteportfell ulatub pesumasinatest ja pesukuivatitest, külmikutest ja sügavkülmikutest, pliitidest, ahjudest, äratõmbekubudest ning nõudepesumasinatest väikeste seadmeteni, nagu tolmuimejad, kohvimasinad ja köögikombainid. BSH kujundab aktiivselt paradigmanihet analoogseadmetelt ühendatud seadmetele. Seejuures rõhub osakond kliendikesksele strateegiale „Hardware+“. Siin pakub see lisaks uuenduslikele kodumasinatele ka üha enam digitaal- ja isikustatud teenuseid. Selle digitaalne juhtseade SystemMaster võimaldab kõigi kodumasinate ühendatust.

Lööktrell Boschilt
Boschi nutikodu juhtimine

Energia- ja ehitustehnoloogia

Energia ja ehitustehnoloogia

Ehitustehnoloogia osakond Building Technologies tegutseb kahes ärivaldkonnas: ülemaailmsed turvalisuse- ja sidelahendused ning piirkondlik süsteemide integreerimine. Viimane ärivaldkond pakub valitud riikides hoonete turvalisuse ja energiatõhususe ning hoone automatiseerimise lahendusi ja kohandatud teenuseid. Mõlemad keskenduvad ärihoonetele ja taristuprojektidele. Osakonna tooteportfell hõlmab videovalve-, sissetungi ja tulekahju avastamise ning häälalarmisüsteeme ning ka juurdepääsukontrolli- ja professionaalseid audio- ja konverentsisüsteeme. Termotehnoloogia osakond Thermotechnology pakub kliimaseadmete, kuuma vee ja detsentraliseeritud energiahalduse lahendusi klientidele üle kogu maailma. See valmistab eluhoonete kütte- ja energiahaldussüsteeme, veekuumuteid ning kaubanduslikke ja tööstuslikke kütte- ja kliimasüsteeme. Pidades silmas selliseid funktsioone nagu kaugdiagnostika, muutuvad üha olulisemaks veebitoega seadmed, nagu ka osakonna elektriliste soojuspumpade äri. Boschi ülemaailmne teenuselahenduste osakond Global Service Solutions loob äriprotsesse ja -teenuseid, peamiselt auto-, reisi- ja logistikatööstuse ning info- ja sidetehnoloogiasektori klientidele. Robert Bosch Smart Home GmbH pakub veebitoega ja rakendusega juhitavaid kodumasinaid.

Boschi nutikodu juhtimine

Omandistruktuur ja organisatsioon

Alates 1964. aastast on Boschi aktsiate enamusosanik olnud heategevusfond Robert Bosch Stiftung GmbH. Stiftung jätkab ettevõtte asutaja heategevuslikke ja sotsiaalseid püüdlusi tänapäevasel kujul. See näeb end fondina, mis täidab oma eesmärke nii oma programmide ja institutsioonide kui ka muude osapoolte sobivate projektide ja algatuste toetamisega ühiskonna ees seisvate ülesannete lahendamiseks.

Robert Bosch GmbH osanikud ja hääleõigused

Võtke Boschiga ühendust

Ootame teie küsimusi.

Saada meile teade