Otse põhisisu juurde
Bosch Eestis

CES 2021: Bosch keskendub intellektitehnikale ja ühendatusele, et kaitsta inimesi ja keskkonda

Arukad ja kliimasõbralikud tervise-, kodu-, tööstus- ja mobiilsuslahendused

Jätkusuutlik #LikeABosch

• Boschi juhatuse liige Michael Bolle: „Bosch liidab tehisintellekti ja ühendatuse, et luua AIoT, mis suurendab energiatõhusust ja aitab võidelda koroonaviiruse vastu.“

• Arukad tervise- ja ohutuslahendused: Bosch pälvis oma AIoT-lahenduste eest CES®-i innovatsiooniauhinna.

• Edasiarendatud tarkvara: Boschi koroonaviiruse kiirtest suudab nüüd tuvastada positiivsed proovid vähem kui 30 minutiga.

• Jätkusuutlik #LikeABosch: mainekujunduskampaania viimane osa näitab, kuidas igaüks saab anda oma panuse kliimakaitsesse.

• Kliimameetmed tasuvad end ära: MTÜ Carbon Disclosure Project lisab Boschi A-nimekirja.

• Tehisintellekt kosmoses: Boschi oskusteave aitab Kuu pinnal miniroboteid navigeerida.

Bosch tugineb inimeste tervise edendamisel ja meie planeedi kaitsmisel tehisintellektipõhisele asjade internetile (Artificial Intelligence of Things, AIoT), kasutades ära andmete, intellektitehnika ja asjade interneti pakutavaid võimalusi, et tehnilised lahendused oleksid kasulikud inimestele ja keskkonnale. „Liidame tehisintellekti ja ühendatuse, et luua AIoT, mis aitab meil suurendada energiatõhusust ja võidelda koroonaviiruse vastu,“ ütles Boschi juhatuse liige Michael Bolle. „AIoT potentsiaal on tohutu. Oleme juba asunud seda ära kasutama ja kavatseme oma jõupingutusi tulevikus laiendada.“ Tunnuslause „Sustainable #LikeABosch“ all esitles ettevõte virtuaalsel tehnikamessil CES 2021 arukaid ja jätkusuutlikke tervise-, kodu- ja mobiilsuslahendusi.

Tehnikamessil esitletavate Boschi uuenduste hulgas on maailma esimene iseõppiv tehisintellekti andur treeningu jälgimiseks kasutatavates kantavates ja kuulamisseadmetes. Tehisintellekt töötab anduris (serv-AI ehk edge-AI), mistõttu treeningu ajal ei ole enam vaja internetiühendust – see tähendab suuremat energiatõhusust ja paremat andmekaitset. Ettevõte esitleb ka andurit, mis mõõdab selliseid tegureid nagu õhukvaliteet ja suhteline õhuniiskus. See annab teavet aerosoolide kontsentratsiooni kohta õhus, mis on muutunud eriti oluliseks koroonaviiruse vastases võitluses. Viirusevastases võitluses on abiks ka Boschi turvakaamerad. Tehisintellekt võimaldab neil kasutada paljusid funktsioone kliendispetsiifiliselt. Näiteks integreeritud intelligentse videoanalüüsiga uus kaameralahendus mõõdab kontaktivabalt, anonüümselt ja täpselt kehatemperatuuri – suurim kõrvalekalle on pool kraadi. Kasutades Boschi idufirma Security and Safety Things loodud avatud kaameraplatvormi tarkvaralahendust, suudavad need kaamerad ühtlasi tuvastada, kas kaupluses viibivate inimeste arv vastab kehtivatele koroonaviirusega seotud piirangutele. Platvorm pälvis 2021. aasta CES®-i innovatsiooniauhinna, olles üks neljast tänavu tunnustatud Boschi lahendusest. Uus seade on ka kaasaskantav hemoglobiinimonitor, mis suudab sõrme skaneerimisel tuvastada aneemia. Seade on eriti kasulik piirkondades, kus arstiabi ei ole piisavalt kättesaadav. Tehisintellektipõhine hemoglobiinimonitor annab tulemuse 30 sekundiga – vaja ei ole laborikatseid ega vereproove.

Praegune parim näide sellest, kuidas Boschi uuenduslik tehnoloogia võib parandada tervist ja suurendada heaolu, on Boschi analüüsiseadmega Vivalytic tehtav koroonaviiruse polümeraasi ahelreaktsiooni (PCR) test. Testitulemused on nüüd veelgi kiiremad: laborid, arstikabinetid, hooldekodud ja haiglad saavad 39 minutiga hinnata korraga viit proovi. See on tehnoloogia, mis on loodud, et elu kestaks. Tänu täiustatud tarkvarale on positiivseid proove võimalik tuvastada isegi vähem kui 30 minutiga. Analüüsiseadmest ja testikassettidest koosnev süsteem Vivalytic kasvas välja pikaajalisest koostööst Boschi teadusuuringute ja tipptehnoloogiaga tegeleva ettevõtte Bosch Healthcare Solutions ja Robert Boschi haigla vahel.

Jätkusuutlik #LikeABosch: Bosch kui teerajaja kliimameetmete valdkonnas

Hiljuti Saksamaal avaldatud uuring näitas, et AIoT on kasulik rohkemates valdkondades kui tervis ja võib toetada ka kliimameetmeid. Uuringust selgus, et mobiilsus-, tootmis- ja ehitustehnoloogia põhjalik digiteerimine võib olla pool sellest, mida riigil on vaja Pariisi kokkuleppe kohaste heitkoguste vähendamise eesmärkide täitmiseks (allikas: Accenture).

Bosch on otsustanud sekkuda: selle aasta tehnikamessil CES kasutatud Boschi tunnuslause „Sustainable #LikeABosch“ (Jätkusuutlik #naguBosch) väljendab meie ettevõtte vastutuse üht aspekti. #LikeABosch mainekujunduskampaania uus osa näitab, kuidas igaüks saab anda oma panuse, et kaitsta keskkonda jätkusuutlike toodetega. Bosch on siin ise eeskujuks: ettevõtte arvutuste kohaselt on ettevõtte kõik 400 asutust üle maailma alates 2020. aastast CO2-neutraalsed. Bosch on esimene ülemaailmselt tegutsev tööstusettevõte, mis on toodetava energia ja väljastpoolt saadava energia bilansi järgi saavutanud CO2-neutraalsuse. „Boschi järgmine samm on vähendada heitkoguseid kogu väärtusahelas, alates hangetest kuni tootekasutuseni,“ selgitab Bolle. Bosch on ka esimene autotööstuse tarnija, kes ühines teaduspõhiste eesmärkide algatusega Science Based Targets, võttes konkreetse ja ambitsioonika sihi vähendada aastaks 2030 tootmisetappides CO2 heitkoguseid 15 protsendi võrra. Boschi saavutusi kliimameetmete valdkonnas on ka teised tunnustanud: MTÜ Carbon Disclosure Project (CDP) lisas Boschi oma A-nimekirja.

Eelmisel aastal asutatud nõustamisfirma Bosch Climate Solutions kaudu jagab Bosch kui teerajaja kliimameetmete valdkonnas oma vastavaid kogemusi teiste ettevõtetega. Boschi idufirma pakub paljusid lahendusi, sealhulgas Boschi pilvepõhine energiaplatvorm, mis kasutab intelligentseid algoritme masinate energiatarbimise vähendamiseks ja seeläbi tootmisprotsesside tõhustamiseks. Bosch on platvormi kasutusele võtnud juba enam kui sajas kohas, andes nii suure panuse energiatõhususse, mis on ettevõtte peamine meetod CO2-neutraalsuse saavutamiseks.

„Tahame olla igas tegutsemisvaldkonnas juhtiv AIoT-ettevõte.“
Michael Bolle, Boschi juhatuse liige

Digitaalne ja jätkusuutlik on õige tee: juhtpositsioonile tööstusliku tehisintellekti abil

Lisaks tootmise energiatõhususe suurendamisele muudab Bosch hoonetes kasutamiseks mõeldud ja mobiilsustooteid süstemaatiliselt aina ühendatumaks, et aidata tarbijal säästa energiat. Üks neist toodetest on energiahaldur, mida ettevõte pakub kasutamiseks eramajades. Soojuspumba ja päikeseelektrisüsteemiga kombineerituna võib haldur vähendada energiakulu kuni 60 protsendi võrra. Mobiilsuse valdkonnas on elektrisõidukite juhtidel võimalik kasutada selliseid teenuseid nagu akuteave pilves, mis kasutab nutikat tarkvara analüüsi, et vähendada aku kulumist kuni 20 protsendi võrra.

Elektri- ja automatiseeritud transpordi kombineerimine isikupärastatud ja ühendatud teenustega avab palju tarkvaravõimalusi. Boschi püüdlustes tugevdada oma juhtpositsiooni tarkvaramahukate elektrooniliste süsteemide valdkonnas on keskne koht pardaarvutitel. Selleks loodi aasta alguses 17 000 töötajaga valdkonnaüleste arvutisüsteemide osakond. Bosch koondab üksusesse kõigi valdkondade sõidukite pardaarvutite, andurite ja juhtplokkide riist- ja tarkvaratehnika alase suutlikkuse. Nii muutub sõidukite arendamine hõlpsamaks ja uued funktsioonid jõuavad teedele palju kiiremini.

Homme on edukad ainult need ettevõtted, kes tegelevad täna jätkusuutlikkusega ja kasutavad ära AIoT pakutavat tohutut potentsiaali.“ Michael Bolle, Boschi juhatuse liige.

Oskusteave, mis aitab uurida Kuud: Boschi intellektitehnika kõrgelennulised eesmärgid

Meie planeedi teedelt kosmosesse: kui eelmise aasta tehnikamessil CES tutvustati rahvusvahelisele kosmosejaamale loodud tehisintellektiga andurisüsteemi SoundSee, siis seekord seab Bosch sihiku Kuule. NASA programmis Tipping Point ühendab Bosch jõud ettevõtetega Astrobotic ja WiBotic ning Washingtoni ülikooliga, et uurida ja arendada tehnoloogiat väikerobotite arukaks navigeerimiseks ja juhtmeta laadimiseks Kuul. Pittsburghis ja Silicon Valleys projekti kallal töötavad Boschi teadlased jagavad oma oskusteavet tehisintellektipõhise intelligentse andmeanalüüsi ja traadita ühenduse lahenduste kohta. Programmi tulemusi kasutatakse Boschi AIoT-lahenduste edasiarendamiseks Maal.

Kõik see näitab selgesti, kui suur on AIoT potentsiaal ja jätkusuutlikkuse tähtsus.

Uue tarkvaraga Vivalytici ekraan
Uue tarkvaraga Vivalytici ekraan
Inimese kehatemperatuuri mõõtmise lahendus
Inimese kehatemperatuuri mõõtmise lahendus
Tänu Nyonile on eBiker ühendatud digitaalse keskkonnaga ja pääseb ligi sellistele funktsioonidele nagu pardanavigatsioon ja treeningu jälgimine
Tänu Nyonile on eBiker ühendatud digitaalse keskkonnaga ja pääseb ligi sellistele funktsioonidele nagu pardanavigatsioon ja treeningu jälgimine
Tarkvara on tulevikuautode põhikomponent
Tarkvara on tulevikuautode põhikomponent
Jätkusuutlik #LikeABosch
Jätkusuutlik #LikeABosch
/

Pressikontakt Eestis

Marina Blomniece
Kommunikatsioonijuht

Üldised küsimused Boschi kohta