Algus: 1886–1905
Boschi ajalugu algab paljudest esimestest sammudest. Samm sõltumatusse, autoturule, turgudele väljaspool Saksamaad ja suurtootmisse.
Kaos – algus
Robert Boschi õpipoisi- ja meistriaastad tekitasid temas juba varakult tahtmise olla ise endale tööandja. 1886. aastal avas ta Stuttgardis peenmehaanika ja elektritööde töökoja. Esimesi aastaid piirasid tõusud ja mõõnad ja alles 1890ndate keskpaigast hakkasid asjad kiiresti ja peatumatult edenema.
Esimesed tooted ja teenused
Bosch tuli toime kõigi peenmehaanika- ja elektritöödega, mis talle ette tulid, näiteks telefonisüsteemide ja elektrikellade paigaldamine. Kui tal paluti ehitada statsionaarsele mootorile magneetosüüteseade olemasoleva disaini järgi, parandas ta seda ja astus sellega magneeto-süüteseadmete tootmise teele.
Säde, mis päästis kõik valla – magneetosüüteseade
Alates 1897. aastast hakkas Bosch paigaldama autodesse paremini projekteeritud magneetosüüteseadmeid ja sai tõeliselt töökindla süütesüsteemi ainsaks tarnijaks. 1902. aastal avalikustas Boschi peainsener Gottlob Honold veelgi parema lahenduse – süüteküünlaga kõrgepinge-magneetosüütesüsteemi. See toode avas Boschi jaoks ukse maailma juhtivaks autotööstuse varustajaks saamisele.
Gottlob Honold
Põhiinnovaator lihtsalt õige vaistuga
"Kui Honold lõpetas uue tootega ja andis selle tootmisse, hakkas Boschi maailm häälekalt valmistoodet nõudma."
Nii avaldas Robert Bosch austust oma kauaaegsele peainsenerile, kes alustas koos temaga tööd õpipoisina. Peale kõrgepinge-magneetosüütesüsteemi oli ta ka geniaalne valgustussüsteemide, käivitite ja helisignaalide looja Boschi tooteportfelli jaoks kuni oma liigvarajast surma 1923. aastal.
Foto: Gottlob Honold (1901)
Majaomanik – esimene tehas
Bosch liikus mitu korda ühest kohast teise, enne kui otsustas rajada tehase. Esialgu mõtles ta rentida ühe või mitu korrust, kuid see polnuks päris see. Vastupidi – Boschi 1901. aastal ehitatud tehas hakkas laienema ka ümberkaudsetesse hoonetesse.
Samm uude maailma – esimesed müügikontorid
"Tugipunkt Suurbritannias ..." – see oli olnud juba kaua aega Robert Boschi unistus. 1898. aastal asutas ta koos inglase Frederic Simmsiga Londonis esimese Boschi ettevõtte väljaspool Saksamaad. See oli esimene samm ülemaailmsele turule. Sellele lisandusid kiiresti järgmised müügikontorid teistes Euroopa riikides.
Magnétos Pariisist – esimene tootmine välismaal
Suurbritannia järel oli Prantsusmaa Euroopa suuruselt teine müügiturg autodele. Bosch käivitas seal tütarettevõtte 1899. aastal. Äri Pariisi filiaalis poleks saanud minna paremini ja alates 1905. aastast suutis ta katta nõudluse oma tehases valmistatud magneetosüütesüsteemide järgi Eiffeli torni vaateulatuses.
Autoralli – esimene reklaam
Sajandivahetuse ringis toimus esimene suur rahvusvaheline autoralli – võimalus autotootjatele ja -varustajatele demonstreerida oma saavutusi. Belglane Camille Jenatzy viis Mercedese võidule 1903. aastal Iirimaal Gordon Bennetti karikasõidul – osaliselt tänu usaldusväärsele Boschi süütesüsteemile, mis pidas vastu kõige karmimatele oludele.